Slechte maand april voor de motormarkt

De markt van de gemotoriseerde tweewielers heeft in april een serieuze krimp van -18,7% gekregen ten opzichte van april 2021. Zo werden er vorig jaar in april 3.228 motorfietsen verkocht, ten opzichte van 2.623 stuks dit jaar. Voor het eerst dit jaar krijgt de motorfietsmarkt door die maand een daling van het gecumuleerde resultaat. Met 8.993 geregistreerde machines is de daling -5,8% ten opzichte van vorig jaar (9.546 stuks).

Mogelijke oorzaken

Er zijn enkele redenen te bedenken voor die mindere maand april. Zo is er nog steeds een tekort aan halfgeleiders, zorgt de oorlog in Oekraïne voor moeilijkheden bij de bevoorrading van onderdelen en kent de ganse mobiliteitsmarkt een zwakkere maand. Door hogere energiefacturen en algemene kosten is er wellicht ook minder ‘spaargeld’ voor een motorfiets.

Uitzonderingen in de plus

Vrijwel ieder merk laat negatieve cijfers zien in de maand april. Enkele uitzonderingen zijn Ducati (+44,6%), Kymco (+32,3%), Royal Enfield (+234,8%) en Aprilia (+108,7%) met stevige pluscijfers. De top 3 in april bestaat uit Honda (365 stuks), Yamaha (294) en BMW (285). Kawasaki volgt kort op een vierde plaats met 241 stuks, waarna een groot gat valt naar de rest van de merken. Over het ganse jaar leidt Honda (1.443) stevig de dans, met BMW (1.221) en Yamaha (970) op plaatsen 2 en 3.

Motornieuwsbrief

Wil je gratis op de hoogte gehouden worden van alle motornieuws? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief en ontvang gratis elke week nieuws, tests, de leukste routes en nog veel meer!
Uitschrijven kan op elk moment, onder iedere nieuwsbrief staat onderaan een link om uit te schrijven. We hebben je privacy hoog in het vaandel, onze privacy policy is op de website te lezen. Als je dit formulier instuurt, dan ga je akkoord met de voorwaarden genoemd in de privacy policy.
Schrijf je in en ontvang de laatste motorupdates

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.