Nieuw: Suzuki GSX-8T & GSX-8TT
Suzuki lanceert de GSX-8T en GSX-8TT, twee neoretro middenklassers, gebaseerd op het GSX-8S-platform. We wisten al langer dat deze modelvarianten eraan zaten te komen, maar waren ervan overtuigd dat het om sportieve toervarianten zou gaan, en dus geen neoretro nakeds. Hoe dan ook zijn de T en TT leuke toevoegingen aan het Suzuki-gamma.
Knipoog naar T500
Met een ontwerp dat knipoogt naar iconen uit de jaren 60 en 70 – zoals de legendarische T500 – biedt de GSX-8T een nostalgische uitstraling met moderne accenten zoals een ronde ledkoplamp, bar-end spiegels en een tuck-roll zadel. De GSX-8TT voegt daar een sportieve kuip en onderkuip aan toe voor een extra dynamische uitstraling, samen met een tweekleurig sportzadel met sierstiksels.
Elektronica en motorblok
Onderhuids is de GSX-8T-serie voorzien van het Suzuki Intelligent Ride System (S.I.R.S.), met onder andere ride-by-wire, quickshifter, tractiecontrole, rijmodi, Easy Start System en Low RPM Assist. Systemen die we kennen van onder andere de GSX-8S. De 776cc paralleltwin levert 83 pk en een koppel van 78 Nm. De plaatsing van het luchtfilter onder het zadel zorgt voor een smalle taille en een tank van 16,5 liter. In combinatie met de lichte lithium-ion accu en een geoptimaliseerd frame resulteert dit in een rijklaargewicht van 201 kg.
Beschikbaarheid en prijzen
De GSX-8T zal verkrijgbaar zijn in de kleuren Steel Green, Burnt Gold en Mat Black. Voor de GSX-8TT kun je kiezen uit Sparkle Black en Shadow Green. De productie startte in april 2025 in Hamamatsu, Japan, en de eerste modellen arriveren in België medio zomer. Prijzen zijn er ook al. Voor de GSX-8T dien je 10.599 euro neer te leggen, voor de GSX-8TT moet je 11.399 euro ophoesten.