Tol op Fernpass vanaf 2028
De Fernpass (B179), een populaire route tussen Duitsland en Tirol, wordt vanaf 2028 een tolweg. Dit geldt zowel voor de bestaande pas als voor de nieuwe tunnel, waarvan de bouw in 2027 start. De tunnel moet het hoogteverschil verkleinen en de doorstroming verbeteren, vooral in de winter.
Wat verandert er?
De Fernpass is momenteel een belangrijke en tolvrije verbinding, maar met dagelijks zo’n 30.000 voertuigen kampt de route met drukte en vertragingen. De nieuwe 1,4 km lange tunnel moet steile hellingen verminderen en het verkeer vlotter laten verlopen. De bouw zal minimaal tot 2029 duren, maar de tolheffing gaat al in 2028 van start. Het tolstation wordt geplaatst bij de Blindsee. De Fernsteinsee en de pashoogte blijven zonder tol bereikbaar. Extra tolstations zijn voorlopig niet gepland.
Alternatieven voor motorrijders
Voor motorrijders die de tol willen vermijden en liever een uitdagendere route rijden, zijn er interessante alternatieven. De schilderachtige route door het Tannheimer Tal, of krappe bochten en behoorlijke hoogteverschillen op de Hahntennjoch-pas.