Yamaha R125 Cup: Jur Veltink sluit seizoen af met eerste overwinning
Jur Veltink heeft de laatste wedstrijd van het Yamaha R125 Cup seizoen gewonnen en daarmee voor het eerst een dagzege op zijn naam geschreven. De winst in de eerste race was voor Lenthe van Halen die in het dagklassement tweede werd voor Ruben Tempelman.
Tekst en beeld: Mariska Grob / Motografie.nl
Afwezig
Tijdens de voorlaatste wedstrijddag van het seizoen was Quinn de Joode al zeker van de kampioenstitel en hij was bij de laatste wedstrijddag in Assen niet aanwezig. Ruben Tempelman, Jur Veltink en Lenthe van Halen stonden al vaker op het podium maar nooit op de hoogste trede. Zij zouden het gevecht met elkaar aangaan voor de winst en waren de snelsten in de kwalificaties. Tempelman zou vanaf polepositie mogen starten met Veltink naast hem op de tweede startplaats en Van Halen op de derde.
Race 1
Van Halen had de beste start en nam de leiding in handen met Veltink en Tempelman in haar kielzog. Het drietal sloeg een gat en zou samen de strijd om de winst uitmaken. Veltink wist de leiding even over te nemen maar Van Halen zette de tegenaanval met succes in. In de tweede helft van de race kwam Tempelman ten val. Hij wist zijn weg snel te vervolgen en zich nog terug te knokken naar een zesde plaats. Van Halen zette alles op alles om haar eerste racewinst veilig te stellen en dat lukte: na 16 ronden kwam ze als eerste onder de zwart-wit geblokte vlag door. Veltink finishte als tweede. Vince de Joode reed onbedreigd naar de derde plaats. Arne de Rop eindigde als vierde voor Boaz van den Berg.
Race 2
Veltink nam na het doven van de startlichten direct het voortouw. Hij zou de kopgroep met Tempelman en Van Halen aanvoeren van start tot finish en als winnaar worden afgevlagd. Daarmee verzekerde hij zichzelf van zijn allereerste dagzege. Tempelman bleef op zijn beurt Van Halen voor en kwam als tweede over de finish. Van Halen moest in de eindfase alle zeilen bijzetten om een ontketende Vince de Joode voor te blijven. De Joode noteerde de snelste raceronde maar kwam net tekort om de aanval op de derde plaats in te zetten. Van Halen eindigde als derde voor de Joode. De vijfde plaats was voor Luuk Holdijk.
Dagklassement en kampioenschap
Jur Veltink mocht in Assen voor de eerste keer plaatsnemen op de hoogste trede van het podium met Lenthe van Halen en Ruben Tempelman naast hem. In de eindstand van het kampioenschap eindigde Tempelman als tweede en Van Halen als derde. Naast de bekers voor de dagzege en trofeeën voor het kampioenschap werd voor het eerst de BLU CRU Media Award uitgereikt aan de rijder die op social media uitblinkt in creativiteit, consistentie en personal branding. Deze award ging naar Ayrton Witsen.
Uitslag Assen 26 september
1 Jur Veltink + snelste rookie
2 Lenthe van Halen
3 Ruben Tempelman
Eindstand Yamaha R125 Cup 2026
1 Quinn de Joode 295 pnt
2 Ruben Tempelman 226 pnt
3 Lenthe van Halen 207 pnt
Snelste rookie: Quinn de Joode