HRC en Redmoto presenteren samen een gloednieuwe Honda CRF450RX Rally!
De stofwolken na de Dakar Rally 2025 zijn amper gaan liggen, of daar is de nagelnieuwe Honda CRF450RX Rally al. Een rallyrijp monster dat de Italiaanse RedMoto in opdracht van Honda bouwt op de basis van de CRF450R, met een set onderdelen die HRC aanlevert. Een hyperexclusief rallyspeeltje, dat op slechts 50 exemplaren is gepland voor 2025. Snel (en rijk) zijn is de boodschap: dit zandmonster zou volgens onze bronnen 39.000 euro (excl. btw) moeten kosten, en is eigenlijk vooral op professionals gericht.
36 liter
Zoals gezegd, kan de Rally bogen op de basis van de CRF450R, waarvan hij het frame erft. Zij het aangepast qua stijfheid en met plaats voor de dubbele tank van in totaal 36 liter. Vooraan steekt 22 liter, verdeeld over twee tanks, de 14 liter grote brandstoftank achteraan is gemaakt van een combinatie van hoogwaardig nylon en polyethyleen. Die verdelen moet de wendbaarheid en controle tijdens het rijden ten goede komen. Bovendien draagt de achterste tank bij aan de structuur van het subframe achteraan, waardoor de stijfheid opnieuw toeneemt. Beide tanks zijn afgeslankt en passen nu op de CRF Rally-fabrieksmotoren.
Carbon
En net als de originele CRF Rally-machines is de CRF450RX Rally voorzien van een carterbescherming van zeer sterk carbon om het onderste deel van de voorste tank, het frame, het motorblok en het uitlaatspruitstuk te beschermen. Het voorste gedeelte helpt impactenergie af te voeren. In de protector zit ook een ingebouwd gereedschapscompartiment verwerkt, zodat de rijder essentieel gereedschap voor noodreparaties tijdens de rally kan meenemen. De navigatietoren staat het verst van het zwaartepunt van de motorfiets gemonteerd, dus kan hij maar beter zo licht mogelijk zijn. Carbon dus! De hoek van het roadbook is makkelijk aan te passen en de toren zelf is geen vast onderdeel van het frame. Daardoor kan hij makkelijk gedemonteerd worden voor reparaties en onderhoud tijdens de race. Afklokken doet de CRF450RX Rally op 138 rijklaarkilo’s – zonder benzine in de tank, uiteraard.
58 pk
Het vloeistofgekoelde 449,7cc ééncilinderblok (met unicam) is speciaal voor rally’s ontworpen. De motor levert ongeveer 58 pk en heeft een zesversnellingsbak met lange overbrengingsverhoudingen. Volgens Honda zorgt dit ervoor dat de motor bij elke snelheid bestuurbaar is en bij elk toerental een uitzonderlijke stuwkracht biedt. Vervolgens hebben de ingenieurs van Honda een grotere radiator toegevoegd om de temperaturen van de olie en het water te verlagen. De uitlaatdemper is dezelfde Akra als op de officiële CRF Rally, terwijl de collectoren en stalen connectorbuizen nieuw zijn en door HRC zijn vervaardigd. De top bedraagt ongeveer 160 km/u.
(T)ophanging
Ophangingsgewijs is de CRF450RX Rally geïnspireerd op de CRF450R Works Edition. Ook op deze telg treffen we dus een Showa-vork met titanium 49mm vorkpoten, een Kashima-oppervlaktebehandeling en een Showa-monoshock met zuigerpen met titaniumcoating en een speciaal voor deze machine ontwikkelde kalibratie. De veerweg bedraagt vooraan 310mm, waardoor de zadelhoogte stijgt tot 990 mm. Niet voor kleine rijders, dus.
Remmen en wielen
Om dit zandmonster af te remmen, kan je aan de voorzijde rekenen op een enkele 300mm remschijf. Achteraan moet een 240 mm schijf met verschillende diktes zorgen voor een ideale warmteafvoer. De wielnaven zijn CNC-gefreesd in aluminium door HAAN, terwijl de velgen zelf van Takasago Excel zijn.