BMW ontwikkelt systeem om motoren beter zichtbaar te maken voor radars

Adaptieve cruisecontrol bestaat al op motoren zoals de Ducati Multistrada V4 en de BMW R 1250 RT. Die systemen zien andere motoren, maar ook auto’s en vrachtwagens. Andersom is het dikwijls moeilijker opdat radars op auto’s ook motoren zien. Doordat motorfietsen een stuk kleiner en vooral smaller zijn, en daarbij ook nog eens snel bewegen, kunnen die dus aan het zicht van de radars ontsnappen. Daarom bestudeert BMW een nieuw systeem dat de zichtbaarheid van motoren voor auto’s met radars verbetert. De items die BMW daarvoor gebruikt zijn zo groot als een golfbal en kunnen worden gemonteerd op de stuuruiteinden. Het radarreflectorsysteem kan door voertuigen in de buurt beter worden waargenomen. Bovendien wordt een gelijkaardige techniek gebruikt in de scheepvaart, maar BMW wil het verkleinen zodat het gemakkelijk op een motorfiets kan worden gemonteerd.

Plug-and-play

De functie van de ‘golfballen’ zou zijn om de radargolven te weerkaatsen die worden uitgezonden door het systeem van de auto, waardoor er nauwkeuriger kan worden bepaald waar de motorfiets zich bevindt. Te oordelen naar het octrooi zelf lijkt het er bovendien op dat het door BMW ontworpen apparaat plug-and-play is en op elk type motorfiets kan worden gemonteerd. Voor meer nieuws moeten we wachten op een officiële aankondiging van BMW zelf.

Motornieuwsbrief

Wil je gratis op de hoogte gehouden worden van alle motornieuws? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief en ontvang gratis elke week nieuws, tests, de leukste routes en nog veel meer!
Uitschrijven kan op elk moment, onder iedere nieuwsbrief staat onderaan een link om uit te schrijven. We hebben je privacy hoog in het vaandel, onze privacy policy is op de website te lezen. Als je dit formulier instuurt, dan ga je akkoord met de voorwaarden genoemd in de privacy policy.
Schrijf je in en ontvang de laatste motorupdates

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.