Zontes 703 V Sport Cruiser: Chinese uitdager voor de Ducati Diavel?
Sportcruiser. Het lijkt een woord dat aan het Centro Stile van Ducati is ontsproten bij de ontwikkeling van de (X)Diavel. Maar ook andere merken wagen zich aan zo’n bouwsel. De meest recente in dat rijtje: Zontes. De Chinese motorbouwer staat bij ons vooral bekend voor z’n goedkope en lichte (forenzen)motoren, maar verkent sinds kort ook andere horizonten. De Zontes 703 V Sport Cruiser krijgt een lange wielbasis, brede achterslof, stoere looks en een dikke driecilinder in het vooronder.
703-reeks
De 703 V voegt zich als vierde in de driecilinderfamilie van Zontes en vergezelt zo de 703 RR (racer), de 703 R (naked) en de 703 F (allroad) – die we eerder al te zien kregen. Elk van deze machines krijgt dezelfde vloeistofgekoelde 699cc driecilindermotor ingelepeld. Zij het met verschillende tuning en gearing, terwijl elk model ook een eigen frame en rijwielgedeelte krijgt. In dit geval: een lange en lage opbouw, een zadelhoogte van vermoedelijk niet meer dan 800mm en 17-duimswielen voor- en achteraan.
Triple met 100 pk
De 703 V maakt gebruik van dezelfde 95 pk (10.000 tpm) en 75 Nm (7.500 tpm) sterke triple (drie-in-lijn, gelijkaardige opbouw als Yamaha’s CP3-blok) met zesbak als zijn allroadbroertje, en is uitgerust met een resem topcomponenten. Van de radiale vierzuigerremklauwen van Brembo, over een licht alu frame, tot een voorvork die afkomstig lijkt te zijn van Showa. Verschillende bronnen vermelden een rijklaargewicht (incl. volle tank) van minder dan 200 kg, met een prijskaartje dan ook niet al te zwaar zou uitvallen. Als we de 703 F als referentie nemen, zou de nieuwe powercruiser voor minder dan 9.000 euro op de markt komen. Een goedkoop, maar spannend ogend alternatief voor Ducati’s Diavel? Laat maar doorkomen!